17 sierpnia 2012

Klasyk, ale wodoodporny - MF 2000 Calorie

Na Malowanej Lali nie pojawiła się jak dotąd żadna recenzja tuszu do rzęs. Ale przyszła kryska na matyska, dziś na tapecie znany i lubiany tusz Max Factor 2000 Calorie w wersji wodoodpornej.


Opakowanie jest proste, bez udziwnień, ale estetyczne i czytelne. Zawiera 9ml tuszu ważnego 6 miesięcy od otwarcia. Kosmetyk kosztuje ok. 30zł (aktualnie promocja w Rossmannie - można go kupić już za 24zł) i jest szeroko dostępny. Mój odcień to Rich Black, a o ile dobrze pamiętam był też dostępny brązowy i chyba granatowy.


Szczoteczka jest mała, o dość gęstych włoskach jednakowej długości. Według mnie dobrze dozuje i rozprowadza tusz na rzęsach i całkiem nieźle je rozczesuje. Jednak pomimo jej niewielkich rozmiarów, bardzo często zdarza mi się tą szczoteczką upaprać, szczególnie przy malowaniu rzęs w wewnętrznym kąciku i na dolnej powiece.

Jeśli chodzi o efekt, jakiego oczekuję od tuszu, to nie lubię teatralności. Od tego mam sztuczne rzęsy, a na co dzień wolę naturalne, nie przesadnie pogrubione, a raczej wydłużone i dobrze rozczesane rzęsy.


Efekt, jaki uzyskuję przy pomocy tego tuszu bardzo mi się podoba. Jest naturalny, ale wyrazisty dzięki intensywnej czerni. Zazwyczaj pozostaję przy jednej warstwie. 


Tusz jest trwały, nie kruszy się, nie sypie na policzki i faktycznie nie rozmazuje pod wpływem wody, co zdarzyło mi się parę razy sprawdzić, chcąc - nie chcąc, kiedy złapał mnie deszcz (: 
Zmywanie nie sprawia trudności, o ile używa się płynu dwufazowego. Trzeba się liczyć z tym, że nie zmyje się tego tuszu przy pomocy micela (;


Podsumowując, polubiłam się z tym klasycznym tuszem i nie żałuję, że dla niego odstawiłam na chwilę mojego pewniaka i ulubieńca, czyli Colossal Volum' Express Maybelline. Efekt mi odpowiada, trwałość na szóstkę z plusem, a cena nie jest wygórowana (:

5 komentarzy:

  1. nigdy go nie miałam :) nawet podstawowej wersji :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja długo nie byłam nim zainteresowana, aż nagle postanowiłam wypróbować (:

      Usuń

Spam zjedzą ryby.